24. فروردين 1396 - 11:53   |   کد مطلب: 15923
وبلاگ " افسران جوان جنگ نرم "
اینفوگرافی/ ثمرات نماز
درک و فهم حرفهای استاد برایم خیلی آسون نبود و این دشواری فهم از نگاهم مشخص بود . استاد توضیح دادند: میوه نماز به تنهایی یک داروخانه است و یک طبیب همیشه مهربان همراه.

وبلاگ " افسران جوان جنگ نرم " نوشت :

 

برای دانلود با کیفیت عالی اینجا کلیک کنید (دانلود کنید)

وبلاگ جنگ نرم نوشت :

استاد می گفت : برای خوب شدن حالم باید درست و حسابی به نمازهایی که می خونم دقت و توجه کنم فکر کردم "دقت و توجه "به نماز یعنی این که تند تند نخونم، سر وقت بخونم، حواسم به چیزهایی که توی نماز میخونم باشه، ذهنم به ترجمه و معنای حمد و سوره و همه واژه ها متمرکز بشه ! استاد گفت: عزیز من ! همه اینهایی که گفتی یعنی این که  آب  ریختی روی شاخ و برگ و تنه درخت نماز. و از ریشه غافل شدی ! درخت نماز هم سایه دلنشین داره برای آرمیدن و استراحت، هم اهداء اکسیژن برای تلطیف هوای زندگی و هم میوه سرشار از ویتامین های گوناگون حیات بخش. برای شیرین و آب دار شدن و رسیدن میوه  باید  همه جوره ازآن مراقبت کنی  و این محافظت و مراقبت هم کار یک روز و دوماه نیست.

باید کمر همت ببندی بر مراقبتی ویژه و دانمی. باید همه عناصر لازم برای رشد و باروری درخت نماز روبشناسی
و درست ترکیب کنی و سستی و خستگی رو از خودت دور کنی تا با همه وجود نتیجه ش رو در زندگیت حس کنی. عزیز من ! بروبه ریشه های درخت نماز برس.

همزمان باید دو کار مهم انجام بدهی -دور کردن آفت ها و حرس کردن به موقع -ترکیب درست عناصر سازنده نماز مطلوب و این دو یعنی انجام کارهای ریشه ای و اساسی برای برخورداری از نمازی که حال زندگی رو حسابی رو به راه می کنه.

     

درک و فهم حرفهای استاد برایم خیلی آسون نبود و این دشواری فهم از نگاهم مشخص بود . استاد توضیح دادند: میوه نماز به تنهایی یک داروخانه است و یک طبیب همیشه مهربان همراه. میوه ای برنده حرص و آزکشنده ی دنیاگرایانه، آبی بر شراره های  خشم و حسد بر همکیشان، رفع الرژی غفلت و بیدارکننده ای قوی از خواب غفلت، کنترل کننده غرایز سرکش جنسی، ضد فخرفروشی و خود بزرگ بینی و خود پسندی،

ضد و التهاب زا در برابرتحقیر تهی دستان و زیردستان، تقویت کننده نبروی مبارزه با ستم و ستمگران، تقویت کننده سپاس گزاری و نیکی به همنوعان، ضد خیانت به دیگران، التهاب آفرین در برابر کوچک شمردن گناهان ،تقویت همه قوای درونی برای مقابله با چیرگی شیطان، عزیز من! اینها نمونه هایی از یک نماز ریشه دارند .برو به ریشه نمازت برس.

     

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 جمع آوری مطالب و طراحی پوستر توسط : مدیر وبلاگ جنگ نرم  www.jnarm.blogfa.com

                                 برای دانلود با کیفیت عالی اینجا کلیک کنید (دانلود کنید)

                                                    

دیدگاه شما